Codename Annika w SkyShowtime 30 września Main Keyart 16x9 4k Horisontal lowres

Szwedzko-fiński serial oryginalny Codename: Annika już we wrześniu zadebiutuje w SkyShowtime

Codename: Annika pojawi się w serwisie 30 września

To sześcioodcinkowy, trzymający w napięciu nowy serial oryginalny SkyShowtime ze znakomitą obsadą

Codename Annika w SkyShowtime 30 września Main Keyart 16x9 4k Horisontal lowres

Plakat i character postery: tutaj

Zobacz zwiastun: tutaj

Serwis SkyShowtime zaprezentował oficjalny zwiastun, plakat i datę premiery swojego nowego serialu oryginalnego Codename: Annika, który przełamuje wszelkie konwencje nordyckiego gatunku noir. Serial będzie dostępny wyłącznie w SkyShowtime od soboty 30 września. Pierwszy odcinek zostanie udostępniony w dniu premiery, a kolejne będą pojawiać się co tydzień.

Sześcioodcinkowy serial sensacyjny, którego twórcami są Mia Ylönen i Aleksi Bardy, przenosi widza za kulisy ukrytego świata fałszerstw wielkich dzieł sztuki i ukazuje wyzwania związane z życiem z podwójną tożsamością. W roli głównej w serialu Codename: Annika występuje Sannah Nedergård (Yellow Sulphur Sky) jako fińska śledcza Emma/Annika ds. oszustw w branży dzieł sztuki. Jest to jej pierwsza rola pierwszoplanowa w międzynarodowym serialu kryminalnym.

W nowym serialu SkyShowtime występują także: Ardalan Esmaili (Snabba Cash) jako Rasmus Ståhlgren, Eva Melander (Border) jako Rina Olander i Helena Bergström (House of Angels) jako Agatha Torstensson, a także Pekka Strang (Tom of Finland) jako Raimo Korpi, Miro Lopperi (Aikuiset) jako Sampo Raivio, Clarisse Lhoni-Botte (Rolling to You) jako Béatrice Joly oraz Charles Martins (Emily in Paris) jako Denver Carpentier. Serial reżyseruje AJ Annila (Peacemaker), jeden z czołowych fińskich reżyserów.

Serial kryminalny opowiada o fińskiej detektyw Emmie Haka, która szkoli się w prowadzeniu tajnych operacji i zostaje wysłana do Sztokholmu, aby zbadać sprawę oszustw w branży dzieł sztuki. Kobieta wciela się w postać szalonej, imprezowej Anniki Stormare. Śledztwo prowadzi Emmę jednak coraz głębiej w odmęty kryminalnego półświatka i sprawia, że jej własna tożsamość zaczyna coraz bardziej zlewać się z tożsamością Anniki – dziewczyny, która faktycznie istniała i zostawiła po sobie wiele tajemnic i sieć skomplikowanych powiązań.

Serial Codename: Annika został zrealizowany dzięki wsparciu Fińskiej Fundacji Filmowej oraz programu Unii Europejskiej Kreatywna Europa - MEDIA i jest finansowany przez Business Finland - Audiovisual Production Incentive. Współtwórcami z ramienia Helsinki-Filmi są Mia Ylönen i Aleksi Bardy.

Serwis SkyShowtime dostępny jest bezpośrednio na stronie www.skyshowtime.com/pl oraz poprzez aplikację SkyShowtime na urządzeniach z systemem Apple iOS i Android, tvOS, Android TV, Google Chromecast, LG TV oraz Samsung. Miesięczny abonament SkyShowtime kosztuje 24,99 zł. Można skorzystać z 7-dniowego okresu próbnego oraz anulować subskrypcję w dowolnym momencie.  

 
Więcej informacji można znaleźć tu:

Strona: www.skyshowtime.com

Centrum prasowe: corporate.skyshowtime.com 

LinkedIn: www.linkedin.com/company/skyshowtime

Twitter: https://twitter.com/SkyShowtime

O SkyShowtime

SkyShowtime to europejski serwis streamingowy, wspólne przedsięwzięcie firm Comcast i Paramount Global. SkyShowtime oferuje najlepsze hollywoodzkie tytuły oraz lokalne produkcje, a wszystko to w jednym miejscu.

Od filmów i seriali pochodzących z najlepszych wytwórni, jak Universal Pictures, Paramount Pictures, Nickelodeon, DreamWorks Animation, Paramount+, SHOWTIME®, Sky Studios i Peacock, aż po produkcje SkyShowtime Original – SkyShowtime oferuje rozrywkę najwyższej jakości.

Wraz z początkiem bieżącego roku serwis SkyShowtime wystartował na wszystkich europejskich rynkach i jest obecnie dostępny w: Albanii, Andorze, Bośni i Hercegowinie, Bułgarii, Chorwacji, Czarnogórze, Czechach, Danii, Finlandii, Hiszpanii, Niderlandach, Kosowie, Macedonii Północnej, Norwegii, Polsce, Portugalii, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii, Szwecji i na Węgrzech. Serwis jest dostępny za pośrednictwem wybranych dostawców telewizyjnych na wybranych rynkach, a także na urządzeniach z systemem Apple iOS, tvOS, Android, Android TV, Google Chromecast, LG TV, Samsung Smart TV oraz na stronie internetowej.

Kontakt dla mediów

Agnieszka Pelc-Sławińska
Regional PR & Communications Manager

agnieszka.pelc@skyshowtime.com

Aleksandra Ziółkowska
Account Manager

aleksandra.ziolkowska@publicisgroupe.com
784 600 223

Załączniki